CTD 2011

Hajdúböszörmény, 2011. január 8-9
írta: Németh Marci

Sokunknak ez volt az első többnapos versenye, és ez meg is látszott az első meccsünkön. A szombat reggeli felkelést kicsit későre időzítettük, ezért fél órával az első meccs előtt indultunk el reggelizni. Mikor visszamentünk az iskolába, ahol a verseny volt, Petra kiabált ránk az ajtóból, hogy siessünk már. Mire odaértünk, 2 percünk maradt, hogy átöltözzünk és elkezdjük a meccset, a csapat tapasztaltabb fele(Lilla, Petra, Gábor és Gregi) pedig már ott vártak ránk. Az első meccset a kassai First Date nevű csapat ellen játszottuk, akik egy viszonylag új csapat voltak, még kevesebb, mint egy éve játszottak. Azonban, mivel a fent említett okokból nem sikerült összeszednünk magunkat az első mérkőzésre, sajnos kikaptunk tőlük. Mivel Bence lekéste a péntek esti vonatot, ezen a meccsen nem tudott részt venni, mert utána érkezett a Hallod játékosaival. A második meccsünket a JJRR nevű osztrák csapat ellen játszottunk, akik egy elég jó csapat, ezért tőlük szintén kikaptunk. Ezután úgy döntöttünk, hogy a Gyerejólesz elleni utolsó csoportmeccsünket mindenképp meg kellene nyerni, hogy a csoportban harmadikok legyünk, és játszhassunk a felsőházba jutásért. Úgy döntöttünk, hogy ezen a meccsen inkább a tapasztaltabb játékosaink fognak többet játszani, hiszen ha megnyerjük, akkor játszhatunk még egy meccset. Sikerült is megnyerni a meccset, és mivel a Gyerejólesz megverte a First Date-et, ezért körbeverés alakult ki, a pontarányunk nekünk volt a legjobb, ezért a várakozásokat felülmúlva megszereztük a csoportban a második helyezést, ezért az egyik másik csoport harmadik helyezettjével, a Morthensszel játszhattunk a legjobb nyolc közé kerülésért. Sokat futottak, és főleg a give and go passzaiknak köszönhették, hogy megnyerték a mérkőzést, ezért sajnos lekerültünk az alsóházba. Az alsóházban első, és egyben szombaton utolsó meccsünket a Soimii Patriei nevű, első és minden bizonnyal egyetlen román frizbicsapat ellen játszottuk. Nem túl régen kezdték a játékot, ezért egy viszonylag könnyebb mérkőzésen tudtuk legyőzni őket. Ezután a meccs után elmentünk vacsorázni, utána pedig az esti partyba, ahol Gábor külön meglepetéssel várt ránk: mivel hatan voltunk, akiknek ez volt az első többnapos versenye, Gábor megtöltött egy frizbit sörrel, és azt kellett meginnunk hatan(Edit, Szabina, Bence, Benedek, Brúnó és én)

Ezután leginkább csocsóztunk, majd éjfélkor valakinek az az ötlete támadt, hogy éjfélkor kimegyünk a főtérre frizbizni, ami a játékosok ittas állapota miatt nem igazán hasonlított az ultimate frizbire, sokkal inkább a káosz nevű gyakorlatra. Másnap reggel az első meccsünket a MUF ellen játszottuk, akik bebizonyították, hogy jól bírják a piát, mert annak ellenére, hogy előző este mennyit ittak, elég magabiztosan dobálták a hosszúkat, és legyőztek minket. Ezután az utolsó mérkőzésünk következett ismét a Gyerejólesz ellen. Egyszer már megvertük őket a csoportban, most is sikerült, így a 11. helyet szereztük meg. A torna legizgalmasabb mérkőzése egyértelműen a döntő volt, amit a Spirit on Lemon és a JJRR játszott egymás ellen. A mérkőzést a JJRR kezdte jobban, és öt perccel a vége előtt úgy tűnt, hogy megállíthatatlanok, ugyanis 9-3-ra vezettek. Ekkor a Spirit on Lemon összeszedte magát, és öt pontot dobott öt perc alatt. Az állás 9-8, és az utolsó pont következett. Azaz csak következett volna, de mivel ezt is a Spirit on Lemon dobta, az állás döntetlenre módosult, és még egy pontot játszottak. Eddigre viszont elfogyott a Spirit on Lemon lendülete, és a JJRR szerezte meg a pontot, így 10-9-re megnyerve a döntőt. Az eredményhirdetésen még egy kellemes meglepetés várt minket, ugyanis mi nyertük a spirit díjat. A végére még leírom a végeredményt és a csapatokat